<<powrót do strony głównej
UWIERZYLIŚMY

UWIERZYLIŚMY – przygoda duchowa AA w doświadczeniu poszczególnych uczestników Wspólnoty.

Zapraszamy wszystkich uczestników Wspólnoty do niezwykłej podróży duchowej, jaką jest lektura książki Uwierzyliśmy...

Anonimowi Alkoholicy opisują w niej co pojęcie „przebudzenie duchowe” dla nich oznacza, jak pojmują swoją Siłę Wyższą i jak Siła ta pomaga im zachować trzeźwość i pogodę ducha. Sądzimy, że w bezustannym zamęcie i pośpiechu przeczytanie kilku fragmentów codziennie pozwoli znaleźć nam ukojenie i poczuć obecność i opiekę naszej Siły Wyższej.

Wierzę, że program AA to po prostu zastosowana na co dzień wola Boga. I myślę, że przebudzenie duchowe to uświadomienie sobie, że Bóg pomoże każdemu człowiekowi, jeśli tylko człowiek ten jest całkowicie szczery w swoich wysiłkach.
UWIERZYLIŚMY str. 123

Duchowość to przebudzenie – czy może raczej, delikatna gotowa materia utkana z wszystkich surowych dotąd i luźnych nitek?... To ufność i pewność siebie – czy może raczej przekonanie, że Siła Wyższa przeprowadzi nas przez każdą burzę i zawieruchę?... To spokój w obliczu przeciwności losu... To mężczyzna albo kobieta. To wdzięczność za każde minione zdarzenie, które przywiodło nas do chwili sprawiedliwości. To radość bycia młodym w młodym świecie. To świadomość- czy może raczej zdanie sobie sprawy własnych możliwości i ograniczeń?... To dostrzeganie mistycznej potęgi dobra w każdej ludzkiej istocie. To cierpliwość w obliczu głupoty. To zdolność do oparcia się pokusie, żeby komuś przyłożyć, którą przezwyciężamy, i po prostu odchodzimy. To przeświadczenie, że nawet wtedy gdy jesteśmy bez grosza, wciąż mamy coś, czego nie można kupić za pieniądze. To noszenie kombinezonu z drelichu, w którym czujemy się jak w smokingu... To przyglądanie się czemuś, co wydaje się brzydkie, a jednak emanuje pięknem... To wiedza, że nawet gdy jest źle, jest dobrze.

Nie oglądaj się – jeszcze niczego nie widziałeś.
UWIERZYLIŚMY str. 12-13

Gdzie kupić literaturę AA?
Najlepiej na Mityngu, literatura: jak książki, broszurki, inne, zazwyczaj jest wystawiona przez grupę i może leżeć na stoliku, czasem na parapecie. Czasem też się zdarza, że w dobrze ukrytym miejscu jak szafa 🙂 można się wtedy zapytać o książki. Zawsze też można zadzwonić lub napisać do kolportera:

Kolporterzy Intergrupy 'ZATOKA'
Jacek tel.: 600 914 742 / email: kolporter.zatoka@gmail.com
Mirek tel.: 690 975 205 / email: kolporter2.zatoka@gmail.com

<<powrót do strony głównej

INTERGRUPA 'ZATOKA"

Telefon: 696 546 285

email: info@aazatoka.pl

Rzecznik grupy: Grzesiek tel.: 882 129 966
Kolporter: Jacek tel. 600 914 742
Koordynator d/s informacji publicznej: Kasia
Sekretarz Intergrupy: Sławek
Łącznik internetowy intergrupy: Krystian email: krystian@aazatoka.pl

Ogólnopolski / Krajowy

tel.: 801 033 242
email: aa@aa.org.pl
www.aa.org.pl