Aktualności


Pragniemy przypomnieć, jak ważna jest znajomość i przestrzeganie aktualnie obowiązujących przepisów prawa dotyczących COVID-19, wydawanych przez służby sanitarne.

Wobec wciąż trudnej sytuacji epidemicznej w kraju i na świecie, każdy członek naszej Wspólnoty powinien pamiętać o odpowiedzialności za zdrowie swoje, swoich bliskich i przyjaciół.

Miejmy również na uwadze to, że ewentualne konsekwencje złamania obowiązujących przepisów przez jedną grupę AA, mogą wpłynąć na wizerunek i dobre imię całej Wspólnoty. Pamiętajmy że jesteśmy częścią społeczeństwa i oprócz zasad AA obowiązują nas przede wszystkim zasady prawa naszego państwa. Prosimy też o nie używanie komunikatorów Wspólnoty, do informowania o wydarzeniach które naruszają obowiązujące przepisy.

Pamiętając o naszym podstawowym celu, proponujemy grupom przygotowanie rozsądnego planu działania i dalsze stosowanie rozwiązań, które tymczasowo zastąpią spotkania osobiste. Rada Powierników Służby Krajowej AA oraz Komisje KSK, od dłuższego czasu spotykają się cyklicznie na wideokonferencjach, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania służb.

W ten sam sposób odbywają się również spotkania AA na poziomie grupy, intergrupy i regionu. Przypominamy że bezpieczeństwo członków Wspólnoty AA jest najważniejsze. Mamy nadzieję, że ten trudny czas wkrótce przeminie i będziemy mogli wrócić do pełnej aktywności w niesieniu posłania.

Z życzeniami pogody ducha
Rada Powierników SK AA w Polsce

Jeśli masz problemy z alkoholem! Chcesz przestać pić? NAPISZ do nas! Anonimowi Alkoholicy mogą Ci pomóc!